Yhteystiedot

Käyntiosoite Olarin koulu ja lukio
Olarinniityntie 4

Yläkoulun postiosoite Olarin koulu, PL 3323, 02070 Espoon kaupunki
Lukion postiosoite Olarin lukio, PL 3334, 02070 Espoon kaupunki
puhelin (kanslia) 043 824 5151
puhelin (opettajainhuone)
sähköposti (kanslia) olarin.koulu (at) espoo.fi
olarin.lukio (at) espoo.fi
rehtori Kaisa Tikka 050 352 5230
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
apulaisrehtori Maija Flinkman 050 543 6402
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
apulaisrehtori Simo Vänttinen 046 877 2048
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
koulusihteeri Tuija Talsi 043 824 5151
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
koulusihteeri Maarit Sandberg 043 826 9347
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
opinto-ohjaaja Jutta Taskinen (lukio 1., 3. ja 4. vsk) (09) 816 43246
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
opinto-ohjaaja Emilia Teinonen (lukio 2. vsk) 043 826 7043
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
terveydenhoitaja Heidi Heimbürger 050 413 4135
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
lukiopsykologi Heidi Willman etunimi.sukunimi (at) espoo.fi, Vastaanotto Olarin lukiossa ja osoitteessa Itätuulentie 2 B,
050 367 1769
lukiokuraattori Heidi Eloranta  043 8246014
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
Lukiokuraattori >>
lukion erityisopettaja Marjaana Tallgren 050 301 8454
Ruokapalveluesimies Terhi Humalamäki 09 816 43250
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi
ICT-vastaava Jari-Pekka Makkonen 043 8267921
etunimi.sukunimi (at) espoo.fi

Puhelinnumerot

Opettajainhuone 816 43243
Ueat-työhuone 816 43247
Kotitalousluokat 816 43248
Tekninen työ 816 43248
Mafy-työhuone 816 43248
Kielten työhuone 816 43249
Hyai-työhuone 816 43249
Keittiö 046 877 3043
Vahtimestari 050 3304523
Kiinteistönhoitaja 0500 414466

Sähköpostiosoitteet

Opettajille voi lähettää sähköpostia. Osoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@espoo.fi.

Opettajakunta

Blinnikka Kyösti               BLI                fysiikka, kemia, matematiikka
Flinkman Maija                FLI                apulaisrehtori, biologia, maantieto
Forsström Päivi               FOR             biologia, kemia
Grusander Risto-Matti    GRU             käsityö (tekninen työ), INNO
Gustafsson Maija            GUS             laaja-alainen erityisopettaja
Halavaara Sari                HAL              historia ja yhteiskuntaoppi, digi
Hanninen Elina               HAE             äidinkieli, S2
Hannula Mari                   HAN             kotitalous
Helminen Ruusu             HEL              kuvataide, elämänkatsomustieto
Hernigle Leena               HER             englanti, ruotsi
Hietaranta Seppo           HIE               biologia, maantieto
Howard Kati                     HOW            englanti, saksa
Hukio Hanna Kaisa        HUK             ruotsi
Ilkko-Ervasti Pauliina     ILK                uskonto, elämänkatsomustieto, filosofia
Jouhki Henna                  JOU              historia ja yhteiskuntaoppi
Järvinen Rita                   JÄR              matematiikka, tietotekniikka
Kaataja Jussi                   KAA              matematiikka
Kainulainen Mikko          KNU             liikunta
Kaliuta Olga                     KAL              matematiikka, tietotekniikka
Karhumaa Anna              KAR             uskonto, psykologia
Keränen Sanna               KER             äidinkieli ja kirjallisuus
Kleemola Leena             KLE              kuvataide
Kohi Mia                           KOH             äidinkieli ja kirjallisuus
Kolari Jussi                      KRI               erityisopetus
Lehtonen Juha-Pekka   LEH              historia ja yhteiskuntaoppi, digi
Maessen Helena            MAE             ruotsi, englanti
Makkonen Jari-Pekka    MAK             matematiikka, fysiikka
Malinen Antti                    MAL             historia ja yhteiskuntaoppi
Mäntylä Mikko                 MÄN             matematiikka, fysiikka
Nissinen Päivi                 NIS               matematiikka
Paasio Riitta                    PAA              liikunta, terveystieto
Penttilä Anu                     PEN             kemia
Pihlaja-Kiviranta Petra   PIH               oppilaan ohjaus
Pirkkalainen Sari            PIR               matematiikka, fysiikka
Puro Aleksina                  PUR             virkavapaalla
Ravila Anna                                           RAV             ruotsi, ranska
Riijärvi Katariina             RII                 englanti, ruotsi
Ropponen Sanna           ROP             virkavapaalla
Ruohomaa Katja             RUO             käsityö (tekstiilityö)
Salonen Tiina                  SLO              äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Seppänen Maritta           SEP              ruotsi, saksa
Siitonen Aleksi                SII                 uskonto, filosofia, elämänkatsomustieto
Ståhlberg Perttu              STÅ              saksa
Taskinen Jutta                 TAS              opintojen ohjaus
Teinonen Emilia              TEE              opintojen ohjaus
Teittinen Kasperi             TEI                englanti
Tenhunen Tytti                TEN              ranska, englanti
Terho Eero                       TER              biologia, maantieto
Terho Suvi                        THO             biologia, maantieto, terveystieto
Tikka Kaisa                      TIK                rehtori, opintojen ohjaus, musiikki
Toijonen Ale                    TOI               äidinkieli ja kirjallisuus
Tommila Eero                  TOE              englanti, espanja
Tommila Oodi                  TOM             englanti, ruotsi, musiikki
Vakkilainen Kirsi             VAK              kemia
Vallineva Kai                   VAL              liikennekasvatus
Vilppola Matti                   VIL                musiikki
Väkeväinen Klaudia       VÄK              virkavapaalla
Vänttinen Simo                VÄN             apulaisrehtori, matematiikka, fysiikka

Muu henkilökunta

Talsi Tuija, koulusihteeri
Maarit Sandberg,  koulusihteeri
Moilanen Toni, vahtimestari
Bade Felix, siviilipalvelusmies
Heidi Heimbürger, terveydenhoitaja
Tiina Kivilä, kuraattori
Minna-Johanna Lauri-Haikala, psykologi

Keittiö:

Humalamäki Terhi, ruokapalveluesimies
Wall Katri, kokki
Kokkonen Anja, ruokapalvelutyöntekijä

Siivous

Jaslec Oy